Talk app

Yeni Talk uygulamasını indirin - daha fazla ankete katılarak, daha fazla puan toplayın!

Talk app Talk app

Kayıt ol

Talk'a kayıt olduğunuz için teşekkür ederiz

Tarafınıza bir doğrulama e-maili gönderilmiştir. Doğrulama e-mailinin gelen kutunuza ulaşmaması durumunda lütfen spam kutunuzu kontrol edin.

Kullanım Şartları ve Koşulları

Talk Online Panel’e (Kısaca “Website” olarak anılacaktır.) hoşgeldiniz. Şartlar ve Koşullar ve Çerez ve Gizlilik Politikası, “Website” ve herhangi bir kullanıcının arasındaki antaşmanın bütününü oluşturmakta ve başka kimseye değil sadece onlara bağlayıcılığı vardır. Başka Şartlar ve Koşulları hariç kılmak üzere, “Website”yi kullanımınızı, Talk Online Panel’e üye olarak kaydınızı ve sunduğumuz veya sağladığımız herhangi bir ankete veya araştırmaya katılımınızı yönlendirdiği için lütfen aşağıdaki hükümleri dikkatlice okuyunuz. Bizim “Website”mizi kullanarak veya erişerek, bu hükümlülüklerin bağlayıcılığını kabul etmiş sayılırsınız. Eğer bu Şartları ve Koşulları kabul etmiyorsanız, “Website”mize erişemeyebilir veya kullanamazsınız.

Genel Bilgiler

“Biz/bizi/bize/bizim/Şirket” ile yapılan atıflar FN 419178p sicil kaydı ile Karlsgasse 7/ Top 5, 1040 Viyana adresinde Avusturya’da kurulan Talk Online Panel GmbH’yi belirtmektedir.

Kayıt ve Hesap Yönetimi

“Website”mizi kullanabilmek için öncelikle size sunulan kayıt formunu doldurarak bir kullanıcı adı ve parola oluşturmalısınız. Kaydolurken mevcut ve gerçek irtibat bilgilerinizi, yasal adınız ve soyadınızı, cinsiyetinizi, doğum tarihinizi ve e-mail adresinizi bizim ile paylaşmalısınız. Hesabınız aktif olduğunuz süre boyunca sizin bilgileriniz veritabanımızda saklı tutulacak. Siz sadece doğru, mevcut ve eksiksiz kayıt bilgisi sunmayı ve bu bilgileri güncel tutarak sürekli bir doğruluk sağlayacağınızı kabul edersiniz.

Sisteme giriş yaptığınız zaman, sayfanın sol üst kısmında yer alan isminize tıklayarak size özel hesap bilgileri sayfanızı ziyaret edebilir ve dilediğiniz takdirde hesap bilgilerinizi düzeltebilir veya güncelleyebilirsiniz. Uygun yönlendirmeleri takip ederseniz, bilgileriniz veritabanımızda otomatik olarak güncellenecektir.

Sizin deneyimleriniz ve geçmişiniz doğrultusunda anketlere davet göndermeye çaba gösteriyoruz. Buna rağmen size iletilecek davetler için size minimum bir miktar garanti edemiyoruz. Eğer size gönderdiğimiz anket davetlerine yanıt vermek istemiyorsanız, üyelik hesabınızı etkisiz hale getirme seçeneğini sahipsiniz.

Eğer bizim “Website”miz ile yaptığınız üyeliğinizi sonlandırmak veya bizim sizin verilerinizi işlememizi durdurmak isterseniz, Profil sayfasını ziyaret ederek sayfasının sol alt kısmında bulunan Hesabı sil butonuna tıklayarak işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Alternatif olarak, Bize Ulaşın sayfasını kullanarak hizmet merkezimize bir e-mail göndererek üyeliğinizin feshedilmesini talep edebilirsiniz.

Üyeliğinizi devre dışı bırakarak, Talk Online Panel puan programına erişim hakkınınızın sona erdirdiğinizi anlar ve kabul edersiniz. Bu işlem sonrasında hesabınıza aktarılan ve çevirmediğiniz birikmiş olan tüm puanlarınız kaybedilecektir.

Bununla beraber hesabınızın silinmesi ile ilgili olarak fikrinizi değiştirme hakkına sahip olduğunuzu ve beklediğiniz bir ödülün size yollanma sürecinde gerekecek verilerin silinmesi(örneğin; adresiniz) ile bu işlemin tehlikeye girebileciğini anlıyoruz. Bu yüzden hesabınızı 30 günlüğüne uykuya alıyoruz. Bu süreç boyunca tarafımızdan herhangi bir anket daveti almayacak fakat bu sayede size ait siparişleri işlememize olanak sağlanacaktır. Eğer bu 30 günlük süre zarfında fikrinizi değiştirir ve sisteme giriş yaparsanız, hesabınız otomatik olarak tekrardan kurulacaktır. Eğer 30 günlük süre zarfında giriş yapmaz iseniz, hesabınız ve tüm verileriniz tamamen silinecektir.

Parolanın Korunması

Kullanıcı kendi kullanıcı adı ve parolanın güvenliğinden ve üyelik boyunca meydana gelebilecek herhangi bir işleminden, yetkili olmak veya olmaksızın sorumludur. Bir kullanıcı olarak parolanızı başkaları ile paylaşmamalı ve parolayı güvenli tutmaktan sorumlusunuzdur. “Website”miz yetkisiz ve doğrudan ilişkili büyük ihmal ve sahtekârlık durumları dışında üçüncü şahıslar tarafından e-mail ve parola kullanımı sonucunda meydana gelen zararlardan sorumlu olmayacaktır. Parolanızı unuttuğunuz zaman, Giriş bölümünde yer Parolamı Unuttum alanına kullanıcı adınızı girerek parolanızı sıfırlayabilirsiniz. Böylece hesabınız ile tekrardan giriş yapabilmek için bir e-mail alacaksınız. Bu işlem gerçekleştirilirken kayıt sırasında kullanmış olduğunuz e-mail adresinin sizin tarafınızdan sağlandığı varsayılmaktadır. Eğer kayıt olduğunuz e-mail adresini hatırlamıyorsanız, bize bir e-mail yollayarak hesabınızı kurtarmak için gerekli bilgileri(isim, soyad ve doğum tarihi) paylaşarak talepte bulunabilir ve biz de hesabınızı kurtarmaya yardımcı olabiliriz.

Kullanıcı ile “Website” İlişkisi

Bir kullanıcı olarak “Website”mize bağlanmak veya erişmek için bilgisayar donanımına ve iletişim araçlarına sahip olmaktan sorumlusunuzdur.

Kullanıcı olarak a) sizin kaydınız veya b)Talk Online Panel’inde düzenlenen anketlere katılımınızın, Talk ve müşterileri ile hiçbir temsilcilik, ortaklık veya istihdam ilişkisi oluşturmadığını kabul etmektesinizdir. Tamamladığınız anketler sonucunda kazandığınız puanlar ve diğer teşvik edici hediyelerin, tamamlamış olduğunuz anketlerden sade ve tek kazanımınız olacağını kabul etmektesinizdir.

Puan Politikası

Kaydınızı gerçekleştirip “Website”mizin bir üyesi olduğunuzda, kişisel hesabınıza otomatik olarak yerleştirilen Talk Online Panel mağazasındaki çevirilebilir puanların kurulumunu kabul etmektesiniz. Herhangi bir durumda tüm puanlar “Website”mizde yer alan ödül sistemininin tümünü temsil etmektedir.

Puanlar belirli tür işlemler sonucunda dağıtılmakta olup, genel olarak anketleri tamamlama ve üyelerin arkadaşlarını davet etmeleri sonucunda kazanılmaktadır. Her anketin zorluğuna ve daha önceden öngörülen tamamlama sürelerine göre farklı bir puan değeri bulunmaktadır.

Her ülke paneli için puanlar farklı bir para değerine eşdeğer olup, sadece belirlilenen seviyelere ulaşılması(yeterli veya daha fazla puan) sonucunda nakite, hediyelere veya sivil toplum kuruluşlarına bağışa çevirilmektedir. Üye diledği takdirde daha fazla puan toplayıp, daha ‘değerli’ bir ödüllere erişebilir. Puanların süresi kazanıldıkları günden itibaren iki yıl içerisinde dolmaktadır. Örneğin 1 Ağustos 2015’de kazanılan bir puan, 1 Ağustos 2017 tarihinde dolması nedeniyle, o tarihten itibaren kullanıcının hesabından silinecektir.

 

Kullanıcı Hesabının Talk Tarafından İptali

Talk Online Panel aşağıdaki durumların gerçekleşmesi durumunda üyeliğinizi iptal etme hakkına sahiptir:

 • Kullanım Şartları ve Koşullarına (Çerez ve Gizlilik Politikası dâhil olmak üzere) uyulmaması; veya
 • Panel üyelerinin üyeliğini kötüye veya uygunsuz amaçlara yönelik kullanması (Örneğin puan toplamak amacıyla başkalarını taklit etme); veya
 • Panelin işleyişini sürdürmesi için “Website”mizin gerekli olan bilgiyi işleme ve kullanma hakkının yasal olarak geri alınması;

Talk Online Panel önceden haber vermeksizin veya kendi takdirine bağlı olarak, her üyeliği durdurma ve sonlandırma ve aynı zamanda “Website”ye erişimi veya kullanımı yasaklama, engelleme veya sınırlama hakkını saklı tutmaktadır.

Davranış Kuralları

Bizim “Website”mizi kullanırken, tüm üyelerimizin aşağıdaki kurallara uymalarını rica ediyoruz:

 • Üyelerimiz “Website”mizde bulunan kendileri ile ilgili herhangi veya tüm ayrıntıları güncel ve doğru olarak sağlamaktan sorumludur.
 • Üyeler panel üyesi olarak paylaştığı tüm bilgilerin doğruluğunu üstlenmektedir. Özellikle kendilerini yanlış tanıtmamalı veya puan toplamak amacıyla başkalarını taklit etmemelidir.
 • Üyeler kişisel veya ticari olmayan kullanımları dışında, “Website”nin herhangi bir bölümünü başka bir amaçla kullanmamalı veya erişmemelidir.
 • Üyeler, Avusturya, Avrupa veya Uluslararası yasaları, yönetmelikleri veya anlaşmaları çiğneyecek bir şekilde “Website”nin herhangi bir kısmına erişmemeli ve kullanmamalıdır.
 • Üyeler diğer üyeler hakkında herhangi bir kişisel bilgiyi toplamamalı ve depolamamalıdır.
 • Üyeler “Website”de erişme yetkisi olmadığı hizmete veya bölgelere erşimeye teşebbüs etmemelidir.
 • Üyeler “Website”de tehtid edici, küçük düşürücü, müstechen veya hakaret içeren ya da yasaları çiğneyen paylaşımlar yapmamalıdır.
 • Üyeler zararlı, yasadışı, aldatıcı veya bozucu virüsler, casus yazılımlar(spyware), reklam yazılımları(adware) kullanarak veya bu “Website”yi veya alıcıyı olumsuz olarak etkileyecek kodlar göndererek “Website”yi(veya herhangi birini veya birşeyi) etkilememelidir. Aynı zamanda “Website”nin altyapısına ağır zarar verebilecek veya sıradan çalışmasına engel olacak saldırılardan kaçınmalı ve bunu inkâr bir harekette bulunmamalıdır.
 • Üyeler “Şirket”in oldukça uygunsuz ve kötü niyetli faaliyetlerinde yer almamalıdır.

Madde doğrultusunda, Davranış Kurallarının uygulanmaması durumunda üyelik hesabının anında feshine ve kazanılmış her puanın kaybedilmesine yol açacağını unutmayınız. “Şirket” ayrıca yasal yollara başvurma hakkını saklı tutmaktadır.
 

Arkadaşına Öner

Eğer Talk Online Panel’in bir üyesi iseniz ve bizim “Website”mizi tavsiye hizmetimizi kullanarak arkadaşınıza önermek isterseniz, sizin arkadaşınızın ismini ve e-mail adresini sizden talep edeceğiz. Arkadaşınıza bizim hizmetimizi tanıtan ve onu “Website”mizi ziyaret etmesi için davet eden tek seferlik bir e-mail ileteceğiz. Bizim “Website”miz bu bilgiyi tek seferlik bir e-mail göndermek amacı ve tavsiye hizmetimizin başarısını izlemek için saklamaktadır. Eğer tavsiye ettiğiniz arkadaşınız sizin davetinizi kabul etmez ve Panel’e katılmaz ise, tekrardan kendisine bir e-mail gönderilmeyecektir.

Fikrî mülkiyet

Telif hakkı ve diğer fikrî mülkiyet hakları (sınırlama olmaksızın tasarım, yazılar, resimler, grafikler, logolar, görüntüler ve aynı zamanda seçimi ve ayarlanması dâhil olmak üzere) ya da “Website”de üzerinde bulunan diğer tüm materyaller (sınırlı olmaksızın tüm durumlarda veritabanı hakları, ticari haklar ve tasarım hakları kayıtlı olmak ya da olmaksızın dâhil olmak üzere) ve tüm yazılımlar başka bir şekilde tasdik edilmemiş ise bize veya lisansörlere aittir. Tüm hakları saklıdır.

Sonuç olarak, bu “Website”nin içeriğinn tamamını veya bir kısmını siz (a) materyalin kaynağı olduğumuzu tanıtmadan ve (b) üçünçü şahıslara uygulanan bu Şartlar ve Koşullar bilgisini yayarak bildirmeden ya da “Website”nin sahibi tarafından yazılı ve elektronik olmayan bir izin olmadan satamaz, kopyalayamaz, değiştiremez, çoğaltamaz, yeniden yayınlayamaz veya herhangi bir şekilde yükleyemez, iletemez veya dağıtamazsınız. Buna ragmen, “Website”nin içeriğini sadece kişisel olarak kullanmak fakat genele açık veya ticari amaçla kullanmamak üzere, Talk Online Panel’in orijinal işaretini silmeden veya herhangi bir şekilde ilgili fikrî ve sinai mülkiye haklarını ihlal etmeden yazdırmaya veya elektronik olarak kaydetmeye izniniz bulunmaktadır.

Bu “Website”mizde belirtilen diğer tüm ürünler ve servisler ve aynı zamanda ilgili kuruluşlar, şirketler, işbirliği içerisinde olan kuruluşlar, dernekler ve yayıncıların ticari markaları da dâhil olmak üzere hepsinin kendi fikrî ve sınai mülkiyeti vardır. Bu yüzden bu kuruluşlar da benzer sorumluluğu taşımaktadır.

Madde doğrultusunda, bu yükümlüğün ihlal edilmesi durumunda üyelik hesabının anında feshine ve her puanın kaybedilmesine yol açacağını unutmayınız. “Şirket” ayrıca yasal yollara başvurma hakkını saklı tutmaktadır.

 

Araştırmaların Gizliliği

Talk Online Panel’in müşterilerileri gizli ve/veya sahibi olduğu bilgileri ve parçası olduğunuz araştırmaları, projeleri, anketleri veya diğer buna benzer pazar araştırmaların materyallerini gün yüzüne çıkarabilir ve bu tip bilgiler ve materyaller sahibinin tek ve ayrıcalıklı mülkü olarak kalmalıdır. Yukarıda sözü edlien gizli bilgiler yeni ürün fikirlerini ve kavramlarını (bunlarla sınırlı değildir.) içerebilir. Mevcut Şartlar ve Koşullara uygun olarak, bir üye olarak sadece hizmetlerimize katılmak amacı ile hareket edeceğinizi, tüm anketlere gizli olarak ve hiçbir üçüncü şâhısa paylaşmadan veya yer alan gizli bilgileri herhangi bir yerde kullanmadan katılacağınızı ve açığa çıkarılan içerik ve materyalleri açığa çıkarmayacağınızı kabul edersiniz. Talk’da meydana gelen hataları raporlama amaçları dışında, araştırma içeriğini kopyalamak ya da saklamak (örneğin ekran görüntüsü alarak) kesinlikle yasaktır.

Eğer bu yükümlülüğü ihlal ederseniz, puanlarınızın kaybedilmesi ve üyelik hesabınızın feshedilmesininin yanı sıra, sizin yaptığınız ihlal sonucunda “Şirket” ve/veya müşteri üzerinde sizin tarafınızdan oluşacak zararlardan dolayı parasal zararlardan sorumlu olabilirsiniz.

Bağlantılar

Bizim “Website”miz kendi kontrolünden olmayan fakat üçünücü şahısların (kişi veya kuruluşlara) kontrolünde olan başka sitelere bağlantılar sağlayabilir. Bu bağlantılar sadece size kolaylık sağlamak için sağlanmaktadır. Biz tüm üçüncü şahıslara ait websitelerini daha önceden gözden geçirmediğimizi veya incelemediğimizi ve aynı zamanda paylaştıkları içerik ve uygunluğunu hakkında sorumlu olmadığımızı belirtiyoruz. Biz bu tip websitelerini desteklemiyor ve de websitelere veya ilgili materyallere eriştiğiniz zaman herhangi bir zarar veya kayıptan doğacak sorumlulukları kabul etmiyoruz. Talk Online Panel aracılığı ile üçüncü şahıslara ait mevcut olan herhangi bir bağlantıyı ziyaret ettiğiniz zaman, bu bizim ilgili websiteyi onayladığımız anlamına gelmemektedir. Üçüncü şahışlara ait materyalleri onların veya diğer tarafların haklarını çiğneyecek veya ihlal edecek şekilde kullanmayacağınızı ve bizim “Website”mizin sizin tarafınızdan oluşacak kullanımlardan sorumlu olmadığını kabul etmektesiniz.

Hizmet Erişimi

Biz ne kadar her gün 24 saat boyunca “Website”nin mevcut olmasını sağlamak için çaba sarfediyor olsak da, “Website” herhangi bir zaman veya zaman aralığında gerekli servis güncellemeleri, teknik sorunlar veya mücbir sebepler dolayısıyla kullanılamaz ise biz sorumlu tutulamayız.

Yükümlülüğün Kısıtlanması

Yürürlükteki yasaların izin verdiği en geniş kapsamda, “Website”mizin size veya herhangi bir kişiye karşı oluşacak özel, tesadüfi, cezalandırıcı, kayda değer veya benzer genel zararlardan ya da üyelik hesabınızda oluşan herhangi bir yükümlülüğün karşılanmaması (sınırlama olmaksızın herhangi bir iyi niyet, işçiye yakışır gayrette veya ihmal eksiklğinden kaynaklanan durumlar dâhil olmak üzere) veya buna benzer ihlaller ya da tüm anlaşmanın veya bu “Website”nin diğer yönleri dolayısıyla ya da “Website” içeriğinin doğruluğundan doğabilecek kaybedilmiş kazanç, gizliliğin kaybolması veya bozulması, veri güvenliği durumunlarından oluşacak zararlardan, sorumlu tutulamayacağını kabul edersiniz.

Buna ek olarak, “Website”, kendisi veya bağlantıları paylaşılan websitelerinin bilgisayar virusleri veya zarar verebilecek veya bozabilecek bilgisayar yazılımlarından arındığının garantisini vermez. Üçüncü şahıslar tarafından yönetilen websiteler üzerinde indirilebilecek olan yazılımlardan üçüncü şahıslar sorumludur. “Şirket” viruslerlerden veya indirilebilecek bu tip yazılımlar sonucunda doğacak kayıp ve hasarlardan hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir.

 

Güvenlik

Bizim “Website”miz sizin hakkınızda bulunan her bilgiyi güveli tutumak için sıkı tedbirler almaktadır. Kişisel verilerinize ait tüm bilgiler güvenli soket katmanı (SSL) teknolojisi ile şifrelenmektedir. Biz genel olarak bize sunulan kişisel bilgilerinizin iletimi sırasında veya teslim aldıktan sonra korumak için sektördeki standartları kabul etmiş bulunuyoruz. Fakat İnternette kullanılan aktarım veya elektronik depolama metodları %100 güvenli değildir: Biz sizin kişisel bilgilerinizi korumak için ticari olarak kabul edilen yolları kullanmaya çabalasak da tam bir garanti sağlayamayız.
 

Gizlilik

“Website”miz sizin ile ilgili kayıt bilgisi ve diğer sizi tanımlayan kişisel bilgileri toplayabilir. Talk Online Panel’in bilgileri toplama, kullanma ve yayınlama şartları hakkında daha fazla bilgi için, lütfen Şartlar ve Koşullar’ın bir parçası olan ve burada dâhil edilen Çerez ve Gizlilik Politikası’nı inceleyiniz.
 

İlgili Mevzuat

Yukarıda belirtilen Kullanım Şartları ve Koşulları ve aynı zamanda yapılacak herhangi bir değişiklik ve bu konuda veya bağlantılı olarak ortaya çıkacak herhangi bir anlaşmazlık veya hak talebi, Avusturya yasaları, Avrupa Birliği yasaları ve ilgili Uluslararası antlaşmalar tarafından yönetilmekte ve yerine getirilmektedir. Yukarıdaki yer alan Şartlar ve Koşulların herhangi bir hükmü, yukarıda belirtilen mevzuata uymaması veya yargılama yetkisine sahip bir mahkeme tarafından geçersiz olarak tespit edilmesi durumunda, ilgili kanun hükmü ile geçerli olmaktan çıkar ve diğer tüm şartların geçerliliğini ihlal etmeden, etkisi ve tüm gücü korunması sağlanarak bu belgeden kaldırılır.

Yargı Yetkisi

Avusturya mahkemeleri “Website”mize yapılacak ziyaretler sonucunda ortaya çıkacak herhangi bir hak talebine veya mevcut olan Şartlar ve Koşullar ile ilgili durumlarda ayrıcalıklı yargı yetkisine sahiptir. Ayrıca biz kendi ülkelerinde bu koşulları ihlal eden tüm kişilere dava açma hakkını saklı tutmaktayız.

Kullanım Şartları ve Koşullarının değişimi

Biz “Website”mizde yer alan Kullanım Şartları ve Koşullar üzerinde değişiklik yapma, ekleme veya çıkarma hakkını herhangi bir zamanda veya herhangi bir düzeltmeyi etkili ve hemen kapsayacak şekilde saklı tutmaktayız. Kullanıcılar Şartlar ve Koşullar üzerinde yapılabilecek değişiklerin farkında olabilmek için düzenli olarak gözden geçirmeyi kabul etmiş sayılır. Biz kullanıcılara sistemizde duyuru paylaşarak veya kendilerine bir e-mail ileterek haberdar edeceğiz: bunun akabinde “Website”mizin kullanılması ve sürekli erişimi, kullanıcının yapılan değişiklikleri kabul ettiğini göstermektedir.
 

İrtibat Bilgileri

İrtibat bilgilerimiz aşağıdaki gibidir:

 

Talk Online Panel GmbH
Karlsgasse 7/5
1040 Viyana
Avusturya

Telefon: +43 1 228 88 10
Faks: +43 1 228 98 01
E-Mail: office@talkonlinepanel.com
Web: www.talkonlinepanel.com

 

 

Sorularınız veya herhangi bir ilgi alakanız olduğu zaman bize doğrudan ulaşabilmeniz için e-mail bağlantıları tarafınıza sunulmuştur. Tarafımıza ulaşan her e-maili bireysel olarak okuyup, cevaplamaktayız. Lütfen size geri dönüş yapmamız için bize bir iş günü izin veriniz.