Kayıt ol

Talk'a kayıt olduğunuz için teşekkür ederiz

Tarafınıza bir doğrulama e-maili gönderilmiştir. Doğrulama e-mailinin gelen kutunuza ulaşmaması durumunda lütfen spam kutunuzu kontrol edin.

Sıkça Sorulan Sorular

Talk Online Panel nedir?

Talk, üyelerinin yaşam tarzından finansal konulara, sosyal konulardan satın alma alışkanlıkları konuları hakkında anketlere katıldığı bir topluluk platformudur. Düzenlenen anketler medya kuruluşları, araştırma firmaları veya şirketlerin pazarlama departmanları tarafından talep edilebilirken, genel bir kitleye veya sadece belirlenmiş kitlelere hitap edebilir. Anketin uzunluğu ve zorluğuna göre, her tamamlanan anketin bir puan değeri vardır. Daha sonra kazanılan bu puanlar paraya, anlaşmalı olduğumuz kurumlar ile hediye çekine ya da dergi aboneliğine çevirilebilir veya yine anlaşmalı olduğumuz sosyal yardım kuruluşuna bağış yapılabilir.

Talk Online Panel’de üyelik sistemi nasıl çalışıyor?

 • Talk’a kayıt olmak ücretsizdir.
 • Şu anda yaşadığınız ülke için kayıt yapabilirsiniz. Yani yaşadığınız ülkenin vatandaşı olmasanız dahi, o ülkede yasal olarak yaşamanız yeterlidir. Eğer ülke değiştirirseniz, bize ulaşarak hesabınızı taşımamızı talep edebilirsiniz.
 • Eğer artık üyemiz olmak istemiyorsanız, istediğiniz zaman hesabınızı silebilirsiniz. Tabiki kazandığınız puanlardan feregat etmiş olacağınızı da unutmayın.
 • Üye bilgileri ciddi kurallara uyularak veritabanımızda gizli ve güvenli tutulmaktadır. Talk’a giriş yaptığınızda veya herhangi bir işlem yaptığınızda, SSL teknolojisinden faydalanarak sunucularımızda şifrelenmektedir. SSL iletişim kanallarını güvenli tutan ve sunucunun saptanmasını sağlayan bir şifreleme protokolüdür. Bu teknoloji en güncel ve güvenli protokollerden biridir.  İş ahlakı, ticaret hukuku ve etik değerlerimize bağlı olarak, bizimle paylaştığınız bilgilerin kişilere veya üçüncü şahıslara satış işlemi veya paylaşımı söz konusu değildir.
 • Katıldığınız anketlerde cevaplarınız anonim olarak anılmaktadır. Demografik bilgilerinizi sadece araştırmalarımızı detaylandırmak için kullanmaktayız.
 • Eğer yeterli vaktiniz yok veya anketlere katılmak istemiyorsanız, size yolladığımız davetleri görmezden gelebilirsiniz. Katılım tamamen sizin isteğinize bağlıdır.
 • Kazanılan puanların parasal değeri vardır ve sadece belirli bir aşamaya ulaştıktan sonra hediye çeklerine, paraya veya sizlere sunduğumuz seçeneklere çevirilebilir. Puanlarınızı daha yüksek aşamalara ulaşmak için saklı tutabilir fakat kazandığınız puanları iki yıl içerisinde veya süresi dolmadan kullanmanız gerekmektedir. Merak etmeyin, sizi bu gibi durumlarda haberdar edeceğiz.
 • Yer aldığımız her ülkedeki yasalara bağlı olmak kaydıyla, puanların hediye çeklerine, dergi aboneliklerine, paraya veya bağışa çevrilmesi çeşitlilik göstermektedir. Buradan sunduğumuz ödülleri inceleyebilirsiniz.  Malesef Avrupa Birliği ülkelerinde de dahil olmak üzere, yasalar farklılık göstermektedir. Size sunduğumuz ödüllerin vergilendirilmesi veya sizin tarafınızıdan gelir olarak beyan edilmesi gerektiğinden, puanların paraya çevirilmesi panelimizin olduğu her ülkede söz konusu değildir.
   

Neden benim hakkımda bu kadar ayrıntıya ihtiyacınız var?

Anketlerdeki koşullara veya müşterilerimizden gelen talebe göre, her anketin belirlenmiş bir hedef kitlesi bulunmaktadır. Örneğin, araba ile ilgili düzenlediğimiz anketler özellikle araba sahiplerinin, sigara aroması ile ile ilgili bir anket sigara içicilerinin ve evcil hayvan besleme ilgili anketler evcil hayvan sahiplerinin ilgisini çekmektedir. Bazı anketlerimizde sadece bayan veya bay üyelerimizden yanıt bekliyorken, kimi zaman özel bir yerleşim bölgesine veya belirli bir yaş grubu üzerinde araştırmalarımızı gerçekleştirmekteyiz. Bu sebeple sizin hakkınızda ne kadar ayrıntılı bilgiye sahip olursak, hem tarafımızdan profilinize daha uygun anket davetleri alıyor olacak, hem de daha fazla ankete katılma ve tabiki daha fazla puan toplama şansınız doğacaktır.

Nasıl puan toplayabilirim?

Aşağıda belirlediğimiz kritlerlere göre puan toplayabilirsiniz:

Talk’a kaydınızı gerçekleştikden sonra en fazla 100 arkadaşınıza davet gönderebilirken, bir sene içerisinde en fazla 200 davet gönderebilirsiniz. Davet ettiğiniz arkadaşınızın ilk profil anketini doldurmasını takiben hediye puanlarınız hesabınıza aktarılacaktır. Bu kriterleri panelimizde sahte hesaplar açılmasının önüne geçmek ve bütünlüğünü korumak için esas almış bulunuyoruz.

Puanlarımı nasıl ödüle çevirebilirim? 

Kazandığınız puanları kullanarak ödülünüzü seçin ve websitemiz üzerinden talebinizi oluşturun. Aşağıdandan inceleyebileceğiniz gibi, talep ettiğiniz her ödül farklı bir süreç bulunmaktadır.

 • Puanların nakite çevirilmesi talep edilen ayın sonunda gerçekleştirilmektedir.
 • Hediye çekleri tarafınıza e-mail veya posta yoluyla talep edilen ayın sonunda tarafınıza iletilmektedir.
 • Dergi abonelikleri talep edilen ayın sonunda yayıncıya iletilmektedir.
 • Anlaşmalı sosyal yardım kuruluşuna yapmak istediğiniz bağışlar, isminiz ve e-mail adresiniz bağışçı olarak kayıt edilerek talep edilen ayın sonunda gerçekleştirilmektedir.