Talk'a kayıt olduğunuz için teşekkür ederiz

Tarafınıza bir doğrulama e-maili gönderilmiştir. Doğrulama e-mailinin gelen kutunuza ulaşmaması durumunda lütfen spam kutunuzu kontrol edin.

Sıkça Sorulan Sorular

Talk Online Panel nedir?

Talk, üyelerinin yaşam tarzından finansal konulara, sosyal konulardan satın alma alışkanlıkları konuları hakkında anketlere katıldığı bir topluluk platformudur. Düzenlenen anketler medya kuruluşları, araştırma firmaları veya şirketlerin pazarlama departmanları tarafından talep edilebilirken, genel bir kitleye veya sadece belirlenmiş kitlelere hitap edebilir. Anketin uzunluğu ve zorluğuna göre, her tamamlanan anketin bir puan değeri vardır. Daha sonra kazanılan bu puanlar paraya, anlaşmalı olduğumuz kurumlar ile hediye çekine ya da dergi aboneliğine çevrilebilir veya yine anlaşmalı olduğumuz sosyal yardım kuruluşuna bağış yapılabilir.

Talk Online Panel’de üyelik sistemi nasıl çalışıyor?

Talk panel üyeliği hakkında bilmeniz gereken bazı önemli noktalar:

 • Talk’a kayıt olmak ücretsizdir.
 • Kayıt olma sürecinde şu anda yaşadığınız ülkeyi seçmeniz önemlidir. Yaşadığınız ülkede vatandaş olmasanız dahi, o ülkede yasal olarak yaşamanız yeterlidir. Eğer ülke değiştirirseniz, bize ulaşarak hesabınızı taşımamızı talep edebilirsiniz.
 • Eğer artık üyemiz olmak istemiyorsanız, istediğiniz zaman hesabınızı silebilirsiniz. Tabiki kazandığınız puanlardan feragat etmiş olacağınızı da unutmayın.
 • Üye bilgileri ciddi kurallara uyularak veritabanımızda gizli ve güvenli tutulmaktadır. Talk’a giriş yaptığınızda veya herhangi bir işlem yaptığınızda, SSL teknolojisinden faydalanarak sunucularımızda şifrelenmektedir. SSL iletişim kanallarını güvenli tutan ve sunucunun saptanmasını sağlayan bir şifreleme protokolüdür. Bu teknoloji en güncel ve güvenli protokollerden biridir.  İş ahlakı, ticaret hukuku ve etik değerlerimize bağlı olarak, bizimle paylaştığınız bilgilerin kişilere veya üçüncü şahıslara satış işlemi veya paylaşımı söz konusu değildir.
 • Katıldığınız anketlerde cevaplarınız anonim olarak anılmaktadır. Demografik bilgilerinizi sadece araştırmalarımızı detaylandırmak için kullanmaktayız.
 • Eğer yeterli vaktiniz yok veya anketlere katılmak istemiyorsanız, size yolladığımız davetleri görmezden gelebilirsiniz. Katılım tamamen sizin isteğinize bağlıdır.
 • Kazanılan puanların parasal değeri vardır ve sadece belirli bir aşamaya ulaştıktan sonra hediye çeklerine, paraya veya sizlere sunduğumuz seçeneklere çevrilebilir. Puanlarınızı daha yüksek aşamalara ulaşmak için saklı tutabilir fakat kazandığınız puanları iki yıl içerisinde veya süresi dolmadan kullanmanız gerekmektedir. Merak etmeyin, sizi bu gibi durumlarda haberdar edeceğiz.

  Yer aldığımız her ülkedeki yasalara bağlı olmak kaydıyla, puanların hediye çeklerine, dergi aboneliklerine, paraya veya bağışa çevrilmesi çeşitlilik göstermektedir. Buradan sunduğumuz ödülleri inceleyebilirsiniz.  Maalesef Avrupa Birliği ülkelerinde de dahil olmak üzere, yasalar farklılık göstermektedir. Size sunduğumuz ödüllerin vergilendirilmesi veya sizin tarafınızdan gelir olarak beyan edilmesi gerektiğinden, puanların paraya çevirilmesi panelimizin olduğu her ülkede söz konusu değildir.

Neden benim hakkımda bu kadar ayrıntıya ihtiyacınız var?

Anketlerdeki koşullara veya müşterilerimizden gelen talebe göre, her anketin belirlenmiş bir hedef kitlesi bulunmaktadır. Örneğin, araba ile ilgili düzenlediğimiz anketler özellikle araba sahiplerinin, sigara aroması ile ile ilgili bir anket sigara içicilerinin ve evcil hayvan besleme ilgili anketler evcil hayvan sahiplerinin ilgisini çekmektedir. Bazı anketlerimizde sadece bayan veya bay üyelerimizden yanıt bekliyorken, kimi zaman özel bir yerleşim bölgesine veya belirli bir yaş grubu üzerinde araştırmalarımızı gerçekleştirmekteyiz. Bu sebeple sizin hakkınızda ne kadar ayrıntılı bilgiye sahip olursak, hem tarafımızdan profilinize daha uygun anket davetleri alıyor olacak, hem de daha fazla ankete katılma ve tabiki daha fazla puan toplama şansınız doğacaktır.

Neden hiç anket gelmiyor?

Düzenlediğimiz her anketin özel bir hedef kitlesi bulunmaktadır. Bu koşullara  göre sizleri anketlerimize davet ediyoruz. Bu yüzden sizler hakkında detaylı bilgi sahibi olmamız önemlidir (Örneğin, bayan 30-39, sigara içen, araba sahibi). Profilinizi güncel tutarak ve temel anketleri yaparak, size daha çok hitap eden anketlere katılmanızı sağlayabiliriz. Bu anketleri profilinizi kontrol ederek bulabilirsiniz.

Neden bazı anketlerden çıkartılıyorum?

Bazı anketlerden çıkartılabilirsiniz çünkü;

 • Soruları tamemen okumadan, çok hızlı bir şekilde anketi dolduruyor olabilirsiniz.
 • Verdiğiniz cevaplar önceki sorulara göre uyumsuz oluyor olabilir.
 • Anket hedef kitlesine uymuyor olabilirsiniz. Çeşitli profil anketleri sunduğumuz halde bazen müşterimiz daha bizde bulunmayan bir hedef kitle grubu aramaktadır. Bu gibi durumlarda sizi tahmin üzerine bir ankete davet edebiliriz. Tabii ki anketin hedef kitlesine uyma veya uymama şansınız olabilir.
 • Sizin bulunduğunuz hedef grup için kota dolmuş olabilir. Bazı kotalı araştırmalarımızda kota çok çabuk dolabiliyor ve bu hedef kite için anketi kapatıyoruz. Bu yüzden anketlere çabuk yanıt vermenizi tavsiye ederiz.  
 • Aynı IP adresinden birisi zaten bu anket araştırmada yer almış olabilir.

Aynı IP'den başkası ilgili ankete nasıl katılmış olabilir?

Bazen müşterilerimiz özel bir istek olarak aynı IP adresinden sadece bir kişinin katılabilmesini istiyor. Bu gibi durumlarda, aşağıdaki nedenler yüzünden bir anketten atılmış olabilirsiniz;

 • Aynı şirkette çalışan veya evde yaşayan insanlar, sizinle aynı IP adresini paylaşıyor olabilir.
 • İnternet / GSM operatörleri, kullanıcılarının IP adresini devamlı değiştirmektedir. Bu yüzden başka panelistlerimiz sizinle aynı IP adresinden ilgili ankete katılmış olabilir.
 • Başka bir panelde kayıtlı olup, bu ankete daha önce zaten katılmış olabilirsiniz (Sistem IP adreslerini hatırlar ve tekrar aynı ankete katılmanızı engeller).

Bu gibi teknik durumlardaki için anlayışınız için teşekkür ederiz.

Ankete erişemiyorsanız ne yapabilirsiniz?

Genel olarak davet etmiş olduğumuz anketlere zamanında katılmanızı tavsiye ediyoruz. Böylece araştırma saha süresi bitmeden ankete katılmış olursunuz. Her anketin belirlenmiş bir erişim süresi bulunmaktadır. Fakat bazı anketlerde yer almak için oldukça hızlı bir şekilde katılmanız gerekebilir. Eğer anketi görüntülemekte bir sorun yaşıyorsanız, öncelikle lütfen anket davetindeki linki genelde kullandığınız tarayıcıya kopyalamayı deneyin veya belki başka bir tarayıcıya daha kopyalamayı deneyin. Hala aynı sorunu yaşıyorsanız, bizimle iletişime girebilirsiniz. Lütfen anket davet linkini yaşadığınız sorun açıklaması ile birlikte bize gönderiniz. Böylece size en kısa sürede yardım edebiliriz.

Nasıl puan toplayabilirim?

Aşağıda belirlediğimiz kritlerlere göre puan toplayabilirsiniz:

 • Kayıt olma ve hesabınızı doğrulama (100 puan)
 • Arkadaşlarınızı Talk’a davet etme (Kaydını gerçekleştiren ve profil anketleri haricinde ilk davet edildiği gerçek anketini dolduran her bir arkadaş davetiniz için 100 puan)
 • Davet edildiğiniz anketleri tamamlama (Anketin zorluğuna ve süresine bağlı puanlama)

Panele katılmak için bir ayda en fazla 8 kişi davet edebileceğinizi lütfen unutmayın (ayda maksimum 800 puan). Arkadaş davet etme puanları, arkadaşlarınızın davet edildikleri ilk gerçek ankete(profil anketleri hariç) katılmasının sonrasında hesabınıza aktarılacaktır. Arkadaşlarınızın gerçek anketlere katılması birkaç hafta sürebileceğinden anlayışınız için teşekkür ederiz. Bu kriterleri panelimizde sahte hesaplar açılmasının önüne geçmek ve panel bütünlüğünü korumak için esas almış bulunuyoruz.

Ne zaman arkadaş davet puanlarını hesabıma aktarıyorsunuz?

Arkadaş davet etme puanlarının hesabınıza yansıtılması için, ilgili arkadaşınızın düzenlediğimiz bir ankete(profil anketleri hariç) katılması gerekmektedir. Bu işlemin gerçekleşmesini takiben hesabınıza puanlar aktarılacaktır. Davet etmiş olduğunuz arkadaşınız, göndermiş olduğunuz emaildeki yer alan linke tıklayarak kayıt olması gerekmektedir. Aksi takdirde, sistemimiz sizin ilgili kişiyi davet ettiğinizi takip edememektedir.

Anket puanlarının aktarılması ne kadar sürmektedir?

Genellikle puanlarınız anketi bitirdikten kısa bir süre sonra hesabınıza otomatik olarak aktarılmaktadır. Ancak bazı partner anketlerimizde bu süre 1 güne kadar çıkmaktadır.

Puanlarımı nasıl ödüle çevirebilirim?

Kazandığınız puanları kullanarak ödülünüzü seçin ve web sitemiz üzerinden talebinizi oluşturun. Her ödülün farklı bir prosedür süreci vardır. Aşağıda her ödülün prosedür ayrıntılarını inceleyebilirsiniz.

 • Nakit ödüller talep edilen vaktin ardından 14-30 iş günü içerisinde hesabınıza iletilmektedir.

Şifremi unuttum ve giriş yapamıyorum!

Ana sayfamızın sol üst köşesinde, giriş düğmesinin yanında bulunan “Şifremi Unuttum” linkini bulabilirsiniz. Kayıt olduğunuz e-mail adresinizi girerek, şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

5 defadan fazla başarısız olarak giriş yapmayı denerseniz (5 başarısız deneme), profiliniz 6 saat boyunca geçici olarak bloke edilir. 6 saat sonra hesabınıza tekrar giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

Başka bir sorunuz var ise, yanıtlamaktan memnuniyet duyarız!